Posted on

Bjork to islandzka piosenkarka, kompozytorka i producentka muzyczna. Gwiazda zagrała również w kilku filmach. Oprócz występów w produkcjach filmowych i kariery muzycznej, znana jest także z kilku dziwnych kreacji, w których pokazała się na czerwonym dywanie.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, artystka założyła różową sukienkę, której dół przypominał wielki chiński lampion. Do pudrowej sukni i rajstop, Bjork dobrała niebieskie buty na obcasie. W takim stroju z pewnością wyróżniała się na tle eleganckich festiwalowych kreacji.

Na czerwonym dywanie pojawiła się również w łabędziej sukni. Biały, tiulowy materiał otaczał ciało artystki, a po jednej stronie ramienia zwisała głowa łabędzia. Pod warstwą tiulowej tkaniny widać było cielisty, przezroczysty kostium, który marszczył się na ciele piosenkarki.

Bjork nosiła również torebkę w kształcie jaja. Mimo iż suknia została specjalnie zaprojektowana przez Marjana Pejoskiego, to zyskała tytuł „najgorszej oscarowej kreacji” według magazynu „Time”.

www.zlot2010krakow.pl