Posted on

Widoczność w internecie to dziś podstawa – każda firma, która chce odnieść sukces, musi prowadzić skuteczne działania marketingowe w internecie. To właśnie tam buduje się dziś wizerunek marki. To także za pośrednictwem internetu trafia się dziś do klientów – aby to się udało, konieczna jest strona internetowa. Nie każdy jednak wie, czego tak w zasadzie potrzeba do założenia strony internetowej.

Domena to jedna rzecz, ale jest jeszcze hosting internetowy, bez którego nie będziemy w stanie ruszyć z własną stroną. Czym jest więc hosting? To nic innego jak usługa, w ramach której wszystkie pliki naszej witryny zostaną umieszczone na specjalnym serwerze. Serwer ten działa non-stop, dzięki czemu klienci będą mogli w każdej chwili wejść na naszą stronę. Zalety posiadania strony internetowej dostrzega dziś chyba każda firma, choć dotyczy to także osób prywatnych, które prowadzą na przykład swojego własnego bloga.

Aby jednak móc założyć własną witrynę WWW konieczne jest skorzystanie właśnie z usług hostingowych. W jaki sposób wybrać dobry hosting? Na jakie aspekty zwrócić największą uwagę? Jednym z najważniejszych z pewnością jest odpowiednia przestrzeń na dysku serwera – musi być ona na tyle duża, by właściciel mógł przechowywać tam wszystkie potrzebne i niezbędne do funkcjonowania strony dane. Dla prostej strony limit przestrzeni dyskowej nie musi wcale wynosić dużo, natomiast w przypadku nieco bardziej złożonych witryn – oraz dodatkowego wykorzystania firmowego e-maila – może się okazać, że tej przestrzeni potrzebujemy całkiem sporo.

Płatny hosting stron WWW – czy warto?

Możliwe jest zdecydowanie się na hosting darmowy, który kusi przede wszystkim brakiem kosztów, natomiast takie rozwiązanie nie jest do końca dobre.

Oferty darmowe charakteryzują się z reguły bardzo słabymi parametrami – ograniczona przestrzeń dyskowa, niski transfer, wolne działanie strony to tylko kilka minusów, przez które możemy skutecznie zniechęcić klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. W związku z tym dużo lepszą opcją wydaje się być płatny hosting, gdyż takie rozwiązanie gwarantuje nam możliwość wyboru odpowiednich parametrów serwera. To również maksymalne bezpieczeństwo danych, bezawaryjna praca, szybkie łącze internetowe czy wreszcie backup danych, co także ma bardzo duże znaczenie. Ostateczny wybór należy do nas, natomiast chcąc stworzyć profesjonalną witrynę WWW z pewnością warto jest postawić na dobrej jakości hosting – tym bardziej, że profesjonalny hosting wcale nie musi być drogi.

Na dodatek w wielu przypadkach możemy korzystać z przeróżnych usług dodatkowych, dzięki którym dużo łatwiej będzie nam na przykład zarządzać naszą stroną internetową. Kluczem jest więc znalezienie satysfakcjonującej nas oferty, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i odpowie na wszystkie nasze potrzeby. Pamiętajmy przy tym, że dziś każda firma musi w skuteczny sposób zaznaczyć swoją obecność w internecie, a stworzenie własnej strony internetowej jest tylko jednym z wielu działań, jakie należy podjąć, gdy chcemy odnieść sukces.