Posted on

Dla niektórych kobiet rozmiar XL nie stanowi synonim kobiecości. Tymczasem za pomocą ubrań można podkreślić największe zalety takiej sylwetki. Ponadto warto pamiętać, że nawet kobiety noszące rozmiar S muszą unikać niektórych strojów.

Jak zatem dobrze prezentować się w rozmiarze XL? Wystarczy poznać kilka sztuczek. Z pewnością niewskazane będą buty to kostek. Taki typ obuwia jedynie optycznie skróci nogi.

To z kolei może spowodować, że nogi będą wyglądały na grubsze, niż są w rzeczywistości. Lepiej unikać również spódnic o kroju ołówkowym. W ten sposób można jedynie ukazać poszczególne fałdki.

W przypadku kolorów praktyczniejsze będą ciemne, ponieważ ubrania w ciemniejszych kolorach optycznie wyszczuplają sylwetkę. Kobiety w rozmiarze XL powinny wybierać dopasowane bluzki. Najlepiej, żeby miały dekolt w kształcie litery V.

Wybieranie luźnych bluzek jest powszechnie stosowanym błędem. Kupując spodnie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby miały szeroki krój. Spodnie powinny być pozbawione kieszonek.

www.architekci-mpp.pl