Posted on

Nawet najlepsze okna, posiadające najlepsze atesty, nie będą spełniały swojego zadania, jeśli nie będą szczelne i nie będą nas chroniły przed chłodnym powietrzem przedostającym się z dworu. Jeśli pod oknami będziemy musieli ustawić różnego rodzaju ręczniki, albo specjalne wałki mające nas chronić przed zimnym powietrzem, które będzie od nich wiało, to z pewnością nie będziemy zadowoleni z tego, że je mamy.

Dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o odpowiednią szczelność okien i żeby co jakiś czas ją sprawdzać.

Zawsze możemy sami je trochę zaizolować

Nawet jeżeli nasze okna były wstawione w odpowiedni sposób, to i tak możemy być pewni, że po pewnym czasie dojdzie trochę do ich rozszczelnienia, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będziemy walczyć nie tylko z chłodnym powietrzem wpadającym do naszego domu, ale także z ciepłem, które będzie z niego uciekało.

Jeśli nieszczelności są niewielkie, to może się okazać, że sami będziemy w stanie sobie z nimi poradzić, za pomocą odpowiednie pianki izolacyjnej, którą wpuścimy tam, gdzie będzie to najbardziej konieczne. Jeśli okaże się, że to za mało, to wówczas powinniśmy wezwać specjalistów, którzy będą mogli się tym wszystkim zająć ,a co się z tym wiąże, będą posiadali też do tego lepsze materiały.

Czasami może się okazać, że nie będzie potrzebna żadna pianka, bo wystarczy dokręcić śruby w oknie, które się poluzowały i które sprawiły, że uszczelki nie przylegały już tak solidnie do naszego okna. Prawda jednak jest taka, że bez względu na to, jaki jest powód nieszczelności naszego okna, zawsze powinniśmy zrobić wszystko, aby jak najszybciej zaradzić temu problemowi.

Im szybciej, tym lepiej będzie nam się w takim domu mieszkało, kiedy nie będziemy czuli zimnych podmuchów.

www.projectcontactafrica.com