Posted on

Strony internetowe to od lat ważne narzędzie marketingu internetowego. Warto więc zadbać o to, by w odpowiedni sposób stworzyć swoją własną witrynę WWW. W ten sposób możemy bowiem łatwo dotrzeć do klientów – strony często stanowią dziś swego rodzaju wizytówkę przedsiębiorstwa. To właśnie na naszej firmowej witrynie znajdują się przecież wszystkie ważne informacje na temat działalności naszej firmy, w tym oferta czy dane kontaktowe. Wiele firm wykorzystuje strony jako sklepy internetowe. Wszystko to sprawia, że stworzenie własnej strony ma bardzo duże znaczenie – warto zadbać więc o to, by strona działała jak najlepiej. Jednym z ważniejszych aspektów jest w tym przypadku hosting WWW, dzięki któremu nasza witryna rzeczywiście będzie dostępna w sieci. Nie każdy wie jednak, czym tak w zasadzie jest hosting oraz na czym polegają usługi hostingowe.

W ramach tych usług otrzymujemy miejsce na serwerze, gdzie możemy umieścić wszystkie pliki naszej witryny internetowej. To oczywiście w dużym skrócie, natomiast prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie stworzyć strony internetowej bez odpowiedniego hostingu. Z hostingiem wiąże się wiele innych aspektów, w tym przede wszystkim:

  • Uptime – to inaczej mówiąc czas bezawaryjnego działania serwera, który wyrażony jest w procentach. Chodzi więc tutaj o to, jaka jest gwarantowana dostępność usługi. Wartością pożądaną jest 99 procent – większość firm zapewnia taki właśnie uptime, a jeżeli wskaźnik miałby być niższy to proponowana jest finansowa rekompensata.
  • Szybkość łącza – bardzo ważny aspekt związany z tym, jak szybko nasza strona będzie się koniec końców wyświetlać. Zbyt długie oczekiwanie na wyświetlenie się witryny może odstraszyć użytkownika i spowodować, że niechętnie będzie odwiedzał naszą stronę.
  • Limit powierzchni dyskowej – nasze potrzeby względem tego limitu w dużej mierze zależą od charakteru tworzonej strony.

    Standardowa, prosta wizytówka firmy może nie wymagać zbyt dużej przestrzeni dyskowej, natomiast nieco bardziej rozbudowane strony czy na przykład sklepy internetowe z pewnością wymagają dużo większej przestrzeni na dysku serwera. Dużo miejsca mogą zajmować także dane związane z obsługą poczty elektronicznej, która to przypisana jest do danej domeny. W związku z tym w ofercie firm hostingowych bardzo często mamy do wyboru bardzo różne limity powierzchni dyskowej.

  • Pomoc techniczna – firmy hostingowe często proponują dziś również specjalistyczną pomoc techniczną w razie jakichkolwiek kłopotów czy pytań. Integracja hostingu z różnego rodzaju systemami zarządzania treścią może być skomplikowana, dlatego też ważne jest, aby w razie problemów mieć wsparcie właśnie w pomocy technicznej.
  • Bezpieczeństwo – kolejny niezwykle ważny aspekt, gdyż każda firma hostingowa musi zadbać o bezpieczeństwo serwerów oraz przechowywanych na tych serwerach danych. Konieczne jest zabezpieczenie serwerów przed atakami hakerów czy tworzenie kopii zapasowych, dzięki którym będziemy w stanie przywrócić utracone dane.

.