Posted on

Z ubezpieczeniami jest tak, że niektóre z nich możemy podpisać dobrowolnie, ale to jest nasza decyzja i nikt nas do tego nie będzie zmuszał. Możemy ubezpieczyć naszą nieruchomość, możemy ubezpieczyć nasze zdrowie, ale jednocześnie nie musimy tego zrobić. Jednak są też takie ubezpieczenia, które trzeba podpisać bez względu na to czy chcemy czy nie. Oczywiście chodzi tutaj o ubezpieczenie samochodu, którym musi zająć się każdy jego posiadacz, w przeciwnym razie naraża się na wielkie kary, które będzie musiał opłacić.

Za każdym razem porównujmy oferty

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wiele firm, które oferują nam ubezpieczenie samochodu. Prawda jednak jest taka, że wielu kierowców, jak już ubezpieczy samochód u jakiegoś ubezpieczyciela, to po prostu każdego roku odnawia to ubezpieczenie i nawet nie sprawdzają, czy czasami w innej firmie nie mieliby lepszych ofert.

I to jest błąd. Może się okazać, że gdzieś indziej za taki sam zakres ubezpieczenia, można byłoby zapłacić znacznie mniej. Co więcej, może się okazać, że w niektórych dopłacając parę złotych będzie można liczyć na znacznie większy zakres usług. To wszystko sprawia, że naprawdę dokładnie musimy się przyjrzeć wszystkim tym możliwościom, bo może się okazać, że wystarczy nam podstawowe ubezpieczenia, a może być tak, że będziemy szukali takiego, gdzie będziemy mogli liczyć na odholowanie w dowolne miejsce, jeśli okaże się, że samochód zepsuje się nam gdzieś na trasie. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na to, aby poszukać to najlepsze ubezpieczenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

Jesteśmy nagradzani

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że z każdym rokiem możemy liczyć na dodatkowe zniżki, które będą sprawiały, że opłata za ubezpieczenie samochodu będzie w przystępniejszej cenie.

Płacimy mniej jeśli w minionym roku nie mieliśmy żadnej stłuczki, płacimy mniej jeśli samochód stoi na strzeżonym parkingu, jeśli jesteśmy kobietą i jeśli osiągnęliśmy określony wiek. Może się okazać, że w niektórych ubezpieczalniach zniżka na ubezpieczenie może dochodzić nawet do 70%, a to już jest naprawdę dużo. Dlatego też, warto robić wszystko, aby jeździć naprawdę bezpiecznie, unikać stłuczek, co więcej może się okazać, że niektóre ubezpieczalnie będą dawały większe zniżki również wtedy, gdy będziemy mieli blokadę w samochodzie, która będzie chroniła przed kradzieżą, a więc z pewnością warto ją zamontować. Nie tylko dla swojego spokoju, ale także po to, aby mieć możliwość ponoszenia mniejszych opłat za ubezpieczenie. Warto zobaczyć jaka jest oferta firm, które zajmują się ubezpieczeniem samochodu. Może się wówczas okazać, że zmieniając dotychczasowego ubezpieczyciela na kogoś innego, będziemy mogli naprawdę sporo zyskać.

A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy co roku mieli innego ubezpieczyciela, jeśli tylko będzie miał on dla nas lepszą ofertę.