Posted on

Czasy w których ma się naście lat to prawdziwe eksperymentowanie ze swoim wyglądem. Z jednej strony młode kobiety podglądają największe trendy stylizacyjne i makijażowe w internecie i kolorowych gazetach. Z drugiej strony – chcą wyglądać jak ich rówieśniczki. A najgorzej jest kiedy chcą się wyróżnić – zmieniając swój wygląd bardzo często.

Takie urodowe eksperymenty bardzo często kończą się pielęgnacyjną katastrofą. Nadmierny makijaż noszony za dużo godzin, traktowanie włosów przeróżnymi narzędziami stylizacyjnymi i farbami – to wszystko prowadzi do efektu, w którym należy przystać i skupić się jedynie na poprawie kondycji swojej cery i innych kobiecych atutów.
W jaki sposób można dbać o urodę nastolatki?

  • Przede wszystkim zdawać sobie sprawę z jakich kosmetyków można korzystać – aby cera się nie starzała. Dla nastolatek najgorszym rozwiązaniem będzie stosowanie ciężkich podkładów, które nie pozwolą skórze oddychać.

    Idealnym jednak rozwiązaniem są coraz powszechniej znane kremy BB, które ładnie wyrównują koloryt, nadając lekkiego połysku i promieni. Nadmierny makijaż postarza, dodaje lat i odejmuje pokłady uroku;

  • Nastolatki często zapominają o tym, że pielęgnacja jest równie mocno przydatna, jak i makijaż. Warto postawić na zaopatrzenie się w kremy nawilżające, filtry UV i peelingi. Jeśli męczymy się z jakimiś dolegliwościami skórnymi – należy skonsultować problem z dermatologiem.

    Wszystkie wyżej wspomniane kosmetyki mają za zadanie przedłużyć młody i ładny wygląd skóry, pozbawiony przebarwień, czy nawet zmarszczek;

  • W nastoletnim wieku najlepiej odpuścić sobie farbowanie włosów. Naturalny kolor, który zmienia się pod wpływem promieni słonecznych to chyba największy atut, o którym marzą kobiety zmagające się z siwymi włosami. Póki można cieszyć się z darów natury – nie należy jej pomagać i na siłę się ,,upiększać’’.

.